Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
 KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
1355246
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Porzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
53
465
4396
1348020
7566
26579
1355246

Your IP: 3.91.106.223
Server Time: 2019-12-15 04:52:05

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Obchody Hubertusa w naszym kole

Dnia 5 listopada 2016r spotkaliśmy się w Lesie Czernińskim aby rozpocząć długo wyczekiwany sezon polowań zbiorowych, czego dowodziły uśmiechy na twarzach przybywających kolegów.

 

 

Po odegraniu przez kol. Pawła Baurycza sygnału ″ Zbiórka myśliwych ″ ucichły gwary, na zbiórce stanęło 29 myśliwych, naganka i trzech stażystów: kol. Kamil Kaczorowski, kol. Jakub Torba i kol. Paweł Nadolski.

Prezes Maciej Baurycza przywitał wszystkich serdecznie po czym oddał głos łowczemu Andrzejowi Płóciennikowi, który poprowadził dalszą część odprawy z przypomnieniem podstawowych zasad z bezpieczeństwa na polowaniu zbiorowym włącznie.

Zanim jednak przystąpiliśmy do polowania nasi młodzi koledzy: Grzegorz Hawrylicz i Wiesław Zboiński złożyli ślubowanie myśliwskie.

Losowanie stanowisk - Łowczy rozpoczął od naszych Seniorów.

Łowczy - kol. Andrzej Płóciennik

Naganka

Przyszedł wreszcie ten czaskiedy zajęliśmy stanowiska. Pierwszy miot, w czasie którego  Kol. Piotr Stopczyński, ku uciesze innych kolegów, pozyskał dzika.

Drugie pędzenie - były jelenie lecz uszły, za to Kol. Hubert Ornas-Kubacki po pięknym strzale podniósł lisa.

Po trzecim pędzeniu wygłodniali udaliśmy się na śniadanie, gorący bigos i pieczony boczek smakował na tyle wyśmienicie że, prawie wszyscy brali dokładkę.

Po zakończonym posiłku były przed nami jeszcze dwa mioty. Do tego mioty, w których to pierwszy raz od dawien dawna w planie odstrzału był zając. W miocie ostatnim poszczęściło się Kol. Jarosławowi Kaczorowskiemu – pozyskał pięknego zająca. Zapewne będzie pasztet, który będziemy mogli skosztować na następnym polowaniu.

Podsumowując - na pokocie leżał dzik, trzy lisy i zając. Królem polowania został Kol. Piotr Stopczyński któremu medal wręczył Nasz Senior Kol. Roman Markowicz.

Król polowania - kol. Piotr Stopczyński

Wicekrólem został Kol. Jarosław Kaczorowski pozyskując lisa i zająca.

Króla Pudlarzy  nie wyłoniono, widać że koledzy solidnie przygotowywali się do sezonu i wszystkie oddane strzały były celne.

 

Dalsza część Hubertusa rozpoczęła się mszą huberowską. O godzinie 18.00 w Kościele w Czerninie odbyła się msza hubertowska, po której udaliśmy się na biesiadę do Zajazdu Jonatan.

Prezes w imieniu całego Zarządu przywitał gości a Łowczy przedstawił krótkie sprawozdanie z polowania. Chwilę po pierwszych daniach zaczęliśmy tańcować.

Miłym akcentem był konkurs, w którym udział wzięło pięć par. Mimo wielkich starań bez konkurencyjni okazali się Joanna i Jarosław Kaczorowscy. Nagrodą główną okazał się uścisk dłoni Prezesa.

Stażysta Jakub Torba zdradzając fakt 18 urodzin, mimo uników został doprowadzony w odpowiednio przygotowane miejsce w celu odcięcia przysłowiowej Kity, rozpoczął Prezes.

Zabawa trwała do samego nie zapominając o wężyku, który prowadził Kol. Patryk Preuss.

Iekst i foto kol. Piotr Chodorowski