Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
 KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
KOŁO ŁOWIECKIE NR 1 DARZ BÓR W SZTUMIE
1624095
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Porzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
668
1021
8561
1607336
29732
45499
1624095

Your IP: 3.89.87.12
Server Time: 2020-10-24 19:43:55

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Polowanie integracyjne

Po raz kolejny koła łowieckie powiatu sztumskiego rozpoczęły sezon polowań zbiorowych polowaniem integracyjnym. Rozpoczęto 24 października 2015 r. od opolowania dwóch miotów w KŁ. "Knieja" w Starym Dzierzgoniu, następne dwa u nas i zakończenie w KŁ. "Cyranka" ze Sztumu.

 Polowanie w "Kniei" Stary Dzierzgoń

Polowanie w "Kniei" prowadził łowczy, kol. Marian Maślanka, który na wstępie przywitał myśliwych i gości w osobach: kol. Wojtka Cieślaka - prezesa KŁ. "Dzik" Malbork oraz kol. Zbigniewa Trzaskę - członka Zarządu Okręgowego PZŁ w Elblągu.


Na początku odbyła się ceremonia ślubowania kolegi Piotra Wiśniewskiego, który po raz pierwszy uczestniczył w polowaniu zbiorowym. Ślubowanie odbierał łowczy kol. Marian Maślanka, asystował mu opiekun podczas stażu - kol. Antoni Downarowicz, sygnały myśliwskie grał Radosław Bojarczuk.

Wszystko odbyło się zgodnie z tradycją, sygnalista odegrał stosowne sygnały a pasowany otrzymał Certyfikat Ślubowania i drobny upominek od koła. Nastąpiło losowanie kartek stanowiskowych i ruszono w las.

Sygnalista Radosław Bojarczuk

Kol. Maciej Baurycza

Kol. Krzysztof Lip

Kol. Piotr Chodorowski

W "Kniei" widziano dziki i łanie, ale żadna zwierzyna nie padła. Jedyną zdobyczą był grzyb - prawdziwek znaleziony przez nagankę. Przejechaliśmy więc na nasze łowiska.

Polowanie na terenie KŁ. "Darz Bór" w Sztumie

Polowanie prowadzili prezes koła kol. Maciej Baurycza i łowczy koła kol. Andrzej Płóciennik. Zrobiliśmy niespodziankę ponieważ wybraliśmy łowisko inne niż to bywało w latach poprzednich. Zbiórka myśliwych, powitanie przez prezesa kol. Macieja Baurycza, losowanie kartek i ruszamy w piękny, jesienny las.

Uczestnicy polowania integracyjnego

Kol. Wojtek Cieślak - prezes KŁ. "Dzik" w Malborku

W każdym z dwóch miotów u nas padały strzały. Niestety nic nie padło, chociaż kol. Marian Piecek z "Kniei" Stary Dzierzgoń był bliski szczęścia. Przejechaliśmy więc na tereny łowieckie "Cyranki".

Polowanie w KŁ. "Cyranka" w Sztumie

Polowanie w KŁ. "Cyranka" prowadził łowczy kol. Adam Zaboronek, który przywitał uczestników polowania, rozlosował kartki stanowiskowe i zaprosił, po polowaniu, na biesiadę myśliwską.

Kol. Adam Zaboronek - łowczy KŁ. "Cyranka" w Sztumie

W "Cyrance" padł lis, ale nie położono go na pokocie ponieważ po strzale breneką wiadomo jak wyglądał. A że po lesie snuły się zapachy z wiaty "Grzegówka" nalezacej do KŁ. "Cyranka", prowadzący zarządził zbiórkę kończącą polowanie.

Sygnał "Darz Bór"

Podsumowujący głos zabrali prezesi i łowczowie kół łowieckich biorących udział w polowaniu. Wszyscy mówcy podkreślali chęć kontynuowania polowań integracyjnych jednocześnie zapraszając na polowania do swoich kół podczas całego sezonu. Sygnał "Posiłek" wezwał łowców na biesiadę myśliwską.

 

Polowanie integracyjne  kół łowieckich powiatu sztumskiego to spotkanie przyjaciół miłujących tradycje i zwyczaje łowieckie. Fajnie jest rozpoczynać sezon polowań zbiorowych od takiego polowania i nawet brak pokotu nie przeszkadza, żeby uznać to polowanie za udane.
 

Więcej fotografii w Galerii